Maršruti

Atrodi sev tuvāko maršrutu


Pārgājienu grūtības pakāpes

Grūtības pakāpe Skaidrojums
Viegli
viegla grūtības pakāpe

Pārgājiens, kas parasti ir piemērots ikvienam, kurš bauda pastaigas. Maršruts parasti ir īsāks par 4 km. Piemērots gados vecākiem cilvēkiem un bērniem no 6 g.v. Šis ir visvienkāršākais no mūsu maršrutiem un tas ir piemērots ģimenēm ar bērniem vai jaunāko klašu skolēniem un tiem, kas vēlas izbaudīt neskarto purvu burvību bez īpašiem fizisko spēku pārbaudījumiem.

Mēreni
mērena grūtības pakāpe

Mērens pārgājiens parasti ir piemērots iesācējiem, kuri vēlas mazliet izaicinājumu. Apvidū būs daži šķēršļi, piemēram, krituši koki vai ciņi. Maršruts parasti ir 4-7 km garš. Piemērots gados vecākiem cilvēkiem ar aktīvu dzīvesveidu un bērniem no 8-10 g.v.

Izaicinoši (vidēji grūti)
vidēja grūtības pakāpe

Vidēji grūti pārgājieni būs piemēroti aktīviem dalībniekiem ar pārgājienu pieredzi. Iesācējiem, gados vecākiem cilvēkiem un bērniem līdz 10 g.v. šis maršruts parasti ir nogurdinošs. Apvidū būs šķēršļi, piemēram, krituši koki vai ciņi, vietām jāšķērso grāvji vai strauti. Maršruts parasti ir 7-10 km garš.

Grūti
grūta grūtības pakāpe

Nopietns pārgājiens, kas izaicinās lielāko daļu dalībnieku. Pārgājiens parasti būs garāks un grūtāks. Parasti vairāk par 10 km. Nav piemērots gados vecākiem cilvēkiem un jauniešiem līdz 16.g.v.

Ekstrēmi (ļoti grūti)
ļoti smaga grūtības pakāpe

Tikai labi aprīkotiem un labi sagatavotiem dalībniekiem vajadzētu mēģināt ļoti grūtus pārgājienus. Pārgājiens parasti būs garš un sarežģīts, tas var ietver pareizā maršruta meklēšanu, ūdensteču, mežu un brikšņu šķērsošanu. Parasti vairāk par 10 km. Nepiecešama laba fiziskā sagatavotība, ekipējums un garo pārgājienu pieredze. Pastāv liels risks samērcēt apģērbu.