Niedrāju-Pilkas purvs

Pieteikšanās: info@purvubrideji.lv un tālr.: 201-201-01

Viegla ar spraigas grūtības pakāpes posmiem Vieglas pakāpes pārgājiens ar spraigiem elementiem

Maršruta garums: ~ 3-4 km
Ilgums: līdz ~ 3-4 h (ar gidu)
Attālums no Rīgas – ap 118 km (purva laipas sākums)
Piemērotākais laiks: visu gadu
Maršruta segums: dabisks augstais purvs (95%), koka laipa (5%).
Maršruts dabā nav marķēts un nav paredzēts staigāšanai bez “Purvu bridēju” gida.
Maršruts ved cauri aizsargājamām dabas teritorijām – vairāk par tām lasiet šeit .

Īss maršruta raksturojums.

Niedrāju-Pilkas purvs atrodas divu stundu brauciena attālumā no Rīgas, starp Limbažiem un Salacgrīvu. Grūti noticēt, ka brienot pa šūpīgo purva virsmu, zem kājām tomēr ir sešus metrus biezs kūdras slānis, savukārt pat cilvēka augumu nesasniegušas priedītes jau pārkāpušas simt gadu slieksni.
Pārgājienu sāksim no purva laipas, kas atrodas pie bijušā Smiltene–Valmieras–Ainažu šaursliežu dzelzceļa uzbēruma, kas Niedrāju–Pilkas purvu šķērso DA–ZR virzienā.
Galvenie apskates objekti: purva ezeriņi, lāmas un akači, minerālsalas ar seniem platlapju mežiem. Ja paveiksies, tad tālumā varēs sadzirdēt dzērves un uzmanīgi ieskatoties, varēs ieraudzīt kukaiņēdāju augu – raseni.

Pēc pārgājiena ir vērts apskatīt Svētupes Lībiešu upuralas un apkārtnes neparastos objektus: laivas veida akmens krāvumus, enerģētiskos akmeņus 🙂 u.c.

Par pārgājieniem.

Organizējam individuālos grupu pārgājienus un publiskos pasākumus. Maksimālais grupas lielums – 30 dalībnieki. Cena grupai līdz 9 personām sākas no 180 EUR, detalizētāk skatīt sadaļā CENAS. Iespējami arī individuāli risinājumi.

*Purva / sniega kurpes ir paredzētas zābakiem no 19 – 34,5 cm (~ 30 – 47 izmērs).